Agastache fenyklová ´Golden Jubilee´ - Agastache foeniculum ´Golden Jubilee´

Agastache fenyklová  ´Golden Jubilee´ - Agastache foeniculum ´Golden Jubilee´

Hodnocení produktu: 5/5 (4x)

Vaše hodnocení:

70 cm, modrá, zlaté listy, VII-IX, kontejner 9x9 cm 

59 Kč

Dostupnost: Skladem

popis, rozrůstavost : poměrně úzká trsnatá rostlina, nahoře bohatě větvené stonky s klasy květů, výška rostliny 70 cm, šířka 30-40 cm, mrazuvzdorná. Tato odrůda má velmi pěknou kontrastní kombinaci sytě fialkových květů a zlato-žlutého listu. Nejintenzívnější vybarvení je v první půce vegetace.


stanoviště, stanovištní okruh : Stanovištní okruh GR1-2 . Běžná zahradní půda, přiměřeně vlhká a propustná, snáší však dobře i přísušek, v těžkých, jílovitých půdách může vymrzat. Slunce až polostín. Popis stanovištních okruhů trvalek zde


použití v zahradě : v trvalkových a bylinkových záhonech ve skupinách, nebo i jako solitera mezi nižšími rostlinami, do velkých nádob s bylinkami či do vyvýšených záhonů


vhodné kombinace : s většinou středních a vysokých záhonových trvalek, s okrasnými trávami, do bylinkových zahrádek


léčivé účinky, kuchyňské užití : agastache je výrazně aromatická a můžete ji použít jako původní, nešlechtěný druh, tzn. do čaje, studených nápojů, k ochucení rýže a masových pokrmů, do salátů. V sušené i čerstvé formě.

 

poznámky a další využití : nebývá příliš dlouhověká, vydrží cca 5-6 let, ale velmi snadno se dokáže přesít a na stanovišti tak bez problémů zůstává. Množí se řízkováním nebo i semenem. Dokáže se i vysemenit.
Květy silně vábí včely a motýly. Lze ji použít i křezu.
 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info