Devaterník 'Red Orient'Helianthemum x hybridum 'Red Orient'

Devaterník 'Red Orient'Helianthemum x hybridum 'Red Orient'

Hodnocení produktu: 3/5 (2x)

Vaše hodnocení:

20 cm, tmavší červená, jednoduchý květ, VI-VII,kontejner 9x9 cm

69 Kč

Dostupnost: Skladem

popis, rozrůstavost : Devaterníky jsou stálezelené, polštářovité a dřevnatějící trvalky (jedná se vlastně o drobné keříky). Lístky jsou oválné, většinou lesklé, květy pětičetné. Pěstují se téměř výhradně kříženci s pěknými pastelovými barvami nebo také plnokvěté odrůdy.


stanoviště, stanovištní okruh : nejlépe plné slunce a suchá půda, vhodná je i drenážovaná nebo skeletnatá půda. Stanovištní okruh : St1-2, FS1-2. Popis stanovištních okruhů trvalek zde.

použití v zahradě a vhodné kombinace : Skalky, suché zídky, některé i na plošné volné výsadby společně se suchomilnějšími trvalkami jako např. mateřídouškami (Thymus), rozchodníky (Sedum) , řebříčky (Achillea) a kostřavami (Festuca), kosatci (Iris x barbata), krásnoočky (Coreopsis verticilata aj.), kakosty (G. cinereum, dalmaticum aj.)


léčivé účinky, kuchyňské užití : nemá

poznámky a další využití : V některých zimách namrzají, proto je vhodná přikrývka z chvojí. Navíc je dobré je po odkvětu (přibližně v červenci) sestříhnout - rostliny se zahustí, nasadí další bohatou násadu květů a lépe i zimují. Pokud to neuděláte, kvetou i tak, ale květů je méně.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info