Barvínek menší 'Colada' - Vinca minor ´Colada´

Barvínek menší  'Colada' - Vinca minor ´Colada´

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

25 cm, velkokvětý bílý, zdravý list, VI-VIII, silné rostliny v kontejneru 11x11 cm 

69 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

popis, rozrůstavost : Velmi běžná a oblíbená trvalka. Nenáročná a přizpůsobivá. Rozrůstá se oddenkovitými šlahouny a tvoří husté monokulturní, stálezelené porosty. Odrůda ´White Power´ má větší čistě bílý květ.


stanoviště, stanovištní okruh : Stanovištní okruh Fr,GR2,G2. Barvínek je velmi přizpůsobivý - roste na plném sluci, v polostínu i stínu a prakticky v jakékoliv nepřevlhčené a nepříliš chudé (kyselé) půdě. Popis stanovištních okruhů trvalek zde.


použití v zahradě : na vytvoření pokryvů a to i ve velkých plochách, jako náhrada trávníku


vhodné kombinace : lze zkombinovat s mnoha rostlinami, časté je užití v polostinných až stinných partiích s kakosty - Geranium, kontryhelem - Alchemilla, bohyškami - Hosta, bergeniemi - Bergenia aj.


léčivé účinky, kuchyňské užití :Ve středověku se používal k různým rituálům - měl člověka chránit proti čárům. V lidové léčitelství při zánětech ústní dutiny nebo střevní sliznice (čaj). Používá se k léčení zánětů dýchacích cest a při problémovém krvácení (zastavování krvácení z nosu a dásní, aj). Přidává se i do masti proti lupénce, ekzémům a na kožní vředy


poznámky a další využití : Místy typická hřbitovní trvalka, může zplaňovat. V poslední době se objevuje celá řada nových odrůd s atraktivní barvou květu a pěkně vybarveným listem.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info