Ožanka kalamandra (zahradní forma) - Teucrium chamaedrys hort. (chamaedrys x lucydris)

Ožanka kalamandra (zahradní forma) - Teucrium chamaedrys hort. (chamaedrys x lucydris)

Hodnocení produktu: 4.5/5 (2x)

Vaše hodnocení:

20-25 cm, růžová, stalezelený lesklý list, tvoří polštáře, pokryvná trvalka na běžnou či sušší půdu, roste dobře i v polostínu, VII-VIII, Fr1, kontejner 9x9 cm 

49 Kč

Dostupnost: Skladem

 "Sbírá se kvetoucí nať (Herba teucrii chamaedrydis), která se suší ve stínu nebo za umělého sušení za teplot do 40 °C.Obsahuje silici, třísloviny, hořčiny, furantilterpenové laktony, cholin, tanin, teucrioresin, sculattarin, glykosid, flavonoidy.
Droga povzbuzuje žaludeční činnost, zlepšuje kvalitu trávících šťáv, potlačuje bolesti a záněty v trávícím ústrojí, působí silně fytoncidně (např. proti salmonelám, zlatému stafylokoku, tyfu, paratyfu a alfa-hemolytickému streptokoku), při zevním použití urychluje léčbu hnisavých ran, bércových vředů či hemeroidů.
Užívá se zpravidla ve formě odvaru (2 polévkové lžíce na 1 l vody), jenž se vaří velmi krátce (jen asi 2 minuty) a užívá se 2x až 4x denně po asi 1/4 l. Osvědčila se i tinktura, která mívá mohutnější antibiotický účinek nežli odvar. Tinktura se podává až 4x denně po 25 až 40 kapkách.
"
 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info