Pelyněk Schmidtův ´Nana´- Artemisia schmidtiana ´Nana´

Pelyněk Schmidtův ´Nana´- Artemisia schmidtiana ´Nana´

Hodnocení produktu: 4.75/5 (4x)

Vaše hodnocení:

15 cm, jemný šedý list, květ nenápadný šedo-bílý, VII-VIII, kontejner 9x9 cm

49 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis : Většina pelyňků má hluboce dělené či stříhané a aromatické listy. Aroma si zachovávají i v sušeném stavu. Pelyněk Šmidtův je nízký bochanovitý pelyněk s výrazně šedivým listem.

Stanoviště, stanovištní okruh: slunná až úpalová místa, propustné až suchá místa. Stanovištní okruh : M1-2, SF1-2. Popis stanovištních okruhů trvalek naleznete zde.

Použití v zahradě a vhodné kombinace : jako významná bylinka si najde jistě své místo především v bylinkových záhonech. Zároveň ji můžete jako okrasnou trvalku - pro krásnou strukturu a barvu listů se dá výborně použít v suchých záhonech, suchých zídkách, skalkách, lemech záhonů apod. v místech s omezenou závlahou a údržbou. Kombinace s jakýmikoliv nižšími a vyššími suchomilnými trvalkami a trávami.

Léčivé účinky, kuchyňské užití : I tento pelyněk se dá použít podobně jako např. pelyněk pravý jako prostředek proti šatním molům, na odhánení dotěrného hmyzu. Užívá se k odstranění střevních parazitů, při nechutenství, zánětech žaludku, poruchách jater, anémii nebo nepravidelné menstruaci.

Poznámky a další využití : Stříbřité listy se používají i do vazby. Pelyňky ochraňují zelí a kapustu proti bělásku zelnému, housenkám.
 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info