Měsíční jahody - jahodník ´Rujana´ - Fragaria vesca var. semperflorens ´Rujana´ (Rügen)

Měsíční jahody - jahodník ´Rujana´ - Fragaria vesca var. semperflorens ´Rujana´ (Rügen)

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

20 cm, štíhlé vonné jahůdky, neodnožuje a tvoří trsy, V-IX, kontejner 9x9 cm

39 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Popis, rozrůstavost : podobné lesním jahodám (je jejich křížencem), ale více plodné (plod je protáhlý), netvoří šlahouny, je trsnatá!!!!

Stanoviště, stanovištní okruh: chladnější místa, chráněná či ve stínu, snáší však i slunce. Půda propustná, mírně vlhká. Stanovištní okruh : GR1-2, Fr2. Popis stanovištních okruhů trvalek naleznete zde.

Použití v zahradě a vhodné kombinace: Vytváří hojné šlahouny, kterými se rozrůstá - nejlépe se využívá jako podrostová rostlina pod keře a stromy, na svahy a hůře přístupná místa bez trvalé údržby a ke zplanění.

Léčivé účinky, kuchyňské užití : listy se přidávají do čajových směsí. Plody jsou příjemně aromatické -do džemů, marmelád, k ochucování likérů a osvěžujících nápojů.
V kosmetice jako odvar pro mastnou pleť. Drcené jahody můžeme použít na odstranění zubního kamene. Do pleťových masek na zesvětlení pleti a pih. Sbíráme listy jahodníku obecného a zahradního - obecného sbíráme i se stopkami, listy jahodníku zahradního bez stopek. Listy trháme po sběru plodů, dokud jsou ještě zelené. Sušíme ve stínu nebo v sušárně při teplotě do 40 °C. Suché listy jsou světle zelené a slabě nehořklé, nevoní. Skladujeme na stinném, vzdušném a suchém místě.

Poznámky a další využití: Větší množství zkonzumovaných jahod může u některých lidí vyvolat alergickou reakci.

šlahouny

, 19. 4. 2013 21:38:53

tak teda tvoří šlahouny nebo ne? :)\r\n\r\nJahodník ´Rujana´šlahouny netvoří - množí se rozdělením trsu nebo semenem. \r\nČistý (divoký) druh Fragaria vesca odnožuje velmi silně a zarůstá velkou plochu.

Nový komentář

* (Povinné)

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení