Astra novobelgická (hvězdnice) ´Rosenquarz´ - Aster novi-belgii ´Rosenquarz´

Astra novobelgická (hvězdnice) ´Rosenquarz´ - Aster novi-belgii ´Rosenquarz´

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

100 cm, světle růžová, třepenitá, IX-X, kontejner 9x9 cm

59 Kč

Dostupnost: Skladem

popis, rozrůstavost : vyšší podzimní astra, původem z východního pobřeží Severní Ameriky, výška 100 cm, rozrůstá se rychle podzemními výhony a tvoří pěkné porosty. List je hladký a lesklý (astra novo-anglická je jemně chlupatá).


stanoviště, stanovištní okruh : Stanovištní okruh Fr2, B2. Slunné, nebo i se slabým putujícím stínem. Běžná zahradní půda, přiměřeně vlhká - oproti astře novo-anglické vyžaduje více vláhy. Jinak není zvlášť náročná. Popis stanovištních okruhů trvalek zde.


použití v zahradě a vhodné kombinace : všestraně použitelná - trvalkové záhony i přírodnější výsadby, kombinace s vyššími a vysokými travinami. Podobně jako u astry novoanglické je vhodné spodní část astry zakrýt jinými rostlinami - např. nižšími odrůdami astry- A. ericoides, vyššími odrůdami astry křovištní - A. dumosus, nebo i druhy dříve kvetoucími, které však zůstávají pěkně olistěné až do podzimu - např. chrpa - Centaurea dealbata, husté odrůdy zlatobýlu - Solidago, pivoňky - Paeonia, krásnoočko - Coreopsis, aj.


léčivé účinky, kuchyňské užití : nemá


poznámky a další využití : může trpět padlím ke konci sezóny, jinak jde o nenáročnou a vděčnou trvalku, vhodná je i k řezu (pozor rostliny napadené padlím rychle vadnou).

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info